«Зоряний вир» над пустелею Атакама

Європейська південна обсерваторія (ESO) опублікувала ефектне фото. Воно було зроблене біля підніжжя гори Ла-Сілья, розташованої в чилійській пустелі Атакама, повідомляє The Universe. Space. Tech. Знімок демонструє оптичний ефект, який можна назвати «небесний вир».

Цей вир складається з безлічі кіл, кожне з яких являє собою зоряний трек. Ці кола утворюються в результаті видимого руху світил по небу навколо точки полюса на небесній сфері. Пояснюється це обертанням Землі навколо власної осі. Щоб зробити таке фото, потрібна кількагодинна зйомка.

Вершина гори Ла-Сілья розташована на висоті майже 2400 м над рівнем моря. Поєднання виключно низької вологості та відсутність джерел світлового забруднення роблять її одним із найкращих місць у світі для проведення астрономічних спостережень.

На Ла-Сілья працюють два великі астрономічні інструменти, що належать ESO: 3,6-метровий телескоп ESO, на якому змонтований спектрограф HARPS (один з найефективніших інструментів для пошуку екзопланет методом променевих швидкостей) і 3,58-метровий Телескоп нових технологій (NTT) — перший у світі телескоп з контрольованою комп’ютером формою головного дзеркала.

Джерело: The Universe. Space. Tech за матеріалами European Southern Observatory

Related posts

Leave a Comment